Autor Tomáš Polák    Zapnuto 23 srp 2023    Komentáře (0)

Jak se nastřelují vlasy?

Základy nastřelování vlasů

Kempy. Fénované vlasy. Vlasové válce. Veškeré tyto pojmy jsou synonymy pro jednoduchý koncept - nastřelování vlasů. To je technika, která dodává vašim vlasům požadovaný objem a tvar. Jak se to tedy dělá? Na to se podíváme v první části našeho článku.

Harry Josh, slavný hollywoodský kadeřník, tvrdí, že vlasy nejlépe nastřelujete, když jsou zvlhčené. Je tedy důležité mít na paměti, že vlasovou rtuť není vhodné používat na suché vlasy. Ideální je umýt vlasy a na vlhké vlasy následně nanést vlasovou pěnu nebo gel pro objem.

Můj syn Samuel má docela dlouhé vlasy a on si vlasy nastřeluje přímo pod sprchou. Používá na to přírodní šampon bez síranů a poté je suší ručníkem, aby byly jen vlhké a ne mokré.

Dále je důležité, jak si vlasy vyfoukáte. Pro dosažení nejlepších výsledků je dobré mít kvalitní fén s nástavcem pro foukání. Důležitý je také směr foukání a způsob, jakým vlasy při foukání rozčesáváte.

Následný styling vlasů

Po základní přípravě je důležité věnovat se následnému stylingu vlasů. V této části našeho článku se podíváme na několik tipů a triků, které vám pomohou dosáhnout dokonalého nastřelování.

Styling vlasů je základem dokonale nastřelených vlasů. Ať už preferujete kudrnaté, rovné či vlnité vlasy, styl je tím, co jim dodá charakter és život. Věděli jste, že způsob, jakým si češete vlasy, může mít vliv na jejich konečný vzhled a zdraví? Je to pravda.

Češení vlasů je další důležitý aspekt stylingu. Pokud vlasy češete nesprávným způsobem, můžete jim způsobit nepotřebné škody. Pro ještě lepší výsledek si pomáhejte kulatým kartáčem při foukání a stále vlasy povytažené držte. Výhoda nastřelování je přeci právě v tom objemu, který jí dáte.

Rebecca, dcera Heleny, má krásně dlouhé vlasy. Sama se o ně stará a má svou vlastní rutinu, jak si vlasy věnuje. Patří sem i nezbytné česání.

Existuje také několik dalších produktů, které můžete použít pro nastřelování a styling vlasů. Například vlasové lak na závěr, který upraví drobné nedokonalosti a zafixuje konečný výsledek. Helena má svůj oblíbený, na který nedá dopustit.

Udržení nastřelování vlasů

Není nic horšího, než když jste strávili hodiny nastřelováním vlasů, aby po několika hodinách ztratily na objemu a tvaru. Proto je důležité věnovat se také péče o nastřelené vlasy a udržení jejich tvaru.

Důležitou roli při udržení nastřelených vlasů hraje denní péče. Vaše vlasy si zaslouží stejnou pozornost a péči jako jakákoliv jiná část vašeho těla.

Navíc, vhodné je i pravidelné třepání konečků u kadeřníka. Vlasy, které jsou zdravé, lépe drží tvar a lépe reagují na jakékoliv stylingové produkty. Já sám si dám jednou za dva měsíce oběhat hranu u kadeřnice a je to rozhodně dobře investovaný čas.

Samotné nastřelování pak vydrží déle, pokud vlasy nebudete zbytečně zatěžovat. To znamená vyhnout se silným větrům, spaní s nastřelenými vlasy, nebo nošení pevných pokrývek hlavy. Helena má na to například speciální hedvábný šátek na spaní, který vlasy chrání.

Vliv nastřelování na zdraví vlasů

Poslední část našeho článku je věnována vlivu nastřelování na zdraví vlasů. Jaké jsou potenciální nevýhody této techniky a jak jim předejít?

Jedním z hlavních rizik nastřelování vlasů je přehřátí. Pokud používáte fén nebo kulmu na nastřelování, je důležité dbát na to, aby vlasy nebyly příliš dlouho vystaveny teplu.

Abych zmiňoval všechny členy rodiny, tak náš pes Jack má na to naprosto jednoduchý tip - proč se s tím vůbec zdržovat, když může mít krásné rovné srsti bez jakéhokoli úsilí? A je v tom typický pes. Ale u nás lidí to tak bohužel nefunguje.

Nevýhodou může být také skutečnost, že nastřelování může být pro někoho časově náročné a trochu obtížné. Ale s praxí a vhodnými nástroji se jistě každý může naučit, jak si vlasy správně nastřelovat. A je to snadnější, než se zdá.

Chcete-li udržet zdraví vašich vlasů, je dobré omezit používání stylingových přístrojů na minimum a pravidelně stříhat konečky. Nezapomeňte také na správnou výživu pro vaše vlasy, která zahrnuje dostatečné množství proteinů, zinek a vitaminů.

Tak a teď už se jen rychle podívat, kde má Míša, naše kočka, opět schovaný můj oblíbený hřeben. Věřte mi, nastřelování vlasů může být docela zábava, pokud to berete s humorem.

Napsat komentář